Vajíčko s háčkovanou čepicí


 

 

 

 

Další rok za námi a opět Velikonoce před námi :) a já vždy vymýšlím něco originálního a to hlavně pro děti. Ale co budu lhát, ono se to líbí i dospělým :)) a rádi si při hodování odnesou něco netradičního.

 

A tak jsem tentokrát zkloubila mé kreslení a háčkování a chci se s vámi podělit o trošku inspirace ;) a třeba i originální vajíčka.

 

Hodně jsem čerpala z pinterestu a nápadů je tam spousty, tak jsem je spojila dohromady.

 

Každý máme určitě doma dost zbytků příze a vajíčka také :)...

 

CO BUDEME TEDY POTŘEBOVAT:

 

° vajíčka

°lihové fixy 

° tavnou pistoli

° zbytky přízí, já použila Ginu a Jeans

° háček číslo 3

° kdo bude chtít čepice s bambulkama, tak i ty ( já je už hotové zakoupila v prodejně KIK, jejich tam mnoho a cena cca okolo 30,-Kč)

 

ZKRATKY:

 

DS - dlouhý sloupek

KS - krátký sloupek

PDS - polodlouhý sloupek

V - dva sloupky do jednoho oka

 

 

A JDEM NA TO:

 

já si vajíčka uvařila nejdříve na tvrdo, bála jsem se, aby mi v ruce nepraskla, ale pak jsem to zkusila i na syrové a šlo to stejně, horší to bude asi na vyfouklé, ale zkuste a dejte vědět ;).

 

Jako první jsem si namalovala ksichtíky, nechtěla jsem jen zajíčky, chtěla jsem různé a přikládám pár fotek návrhů ksichtíků z pinterestu, ale fantazii se meze nekladou.

 

Ksichtíky kreslete níž, musíte počítat s čepičkou (nebo to můžete dělat naopak, nejdříve čepky a pak ksichtík) a lepší je to kreslit tak, že máte tu užší stranu vajíčka dolu (jako krk).

 

A zde moje, bez čepiček. 

 

 

 

A TADY NÁVOD NA ČEPIČKU A UŠI:

 

1. do magického kroužku uděláme 10 DS

2. do každého DS uděláme 2DS (20DS)

3. (DS,V) x 10 (30DS)

4. 30 PDS 

5. 30 PDS, ale budeme střídat jeden přední reliéfní PDS a jeden zadní PDS, vznikne nám tím ten lem čepice ( ale nemusí být)

 

 

Tavnou pistolí jsem přilepila bambulku a nebo vytvořila uši a následně přišila k čepici:

 

UŠI:

 

 Uděláme si 13 řetízkových ok

 

 Od třetího oka od háčku uháčkujeme do řetízku 5KS, 5PDS a do posledního, na konci řetízku uděláme 5DS do jednoho oka,jako na obrázku a háčkujeme z druhé strany řetízku 5PDS, 6KS, pevné oko a ukončíme. Necháme si delší nit na přišití k čepici

 

 

Obě uši přišijeme k cca třetí řadě od spodu nebo tak, jak se vám to líbí :)  

 

 

 

Tak a teď už jen přilepíme tavnou pistolí k vajíčku. Pozor, jde to špatně...hned se to lepí. Takže jsem trošku lepidla kápla na čepici zevnitř ze zadu čepice a přilípla to k vejci a pak trošku čepici nadzvedla přilepila ze předu, ale celkem sedí i bez předního přilepení a čepice nepadají. Možná by to šlo přilepit i jiným lepidlem...vyzkoušejte a dejte vědět...budu ráda za každou informaci ;).

 

A máme hotovo, pokud se vám bude chtít, pošlete mi své výtvory mailem na wrathmts@stalmach.eu a já je ráda uveřejním pod tímto článkem :)

 

Přeji pěkné tvoření a krásné velikonoční svátky :)

 

Jana

 


 

 

 

 


Kategorie: NÁVODY ZDARMA (háčkované) > Vajíčko s háčkovanou čepicí


seřadit         
2019-04-19 13:22

Háčkované návody - zdarma

Háčkované návody zdarma, přeložené nebo autorské.

 

KOMPLETNÍ NÁVODY NAJDETE V DANNÝCH KATEGORIÍCH wink